Anıtkabir 360 gezinti ve kısa bilgi

Anıtkabir 360 gezinti ve hakkında kısa bilgi, Anıtkabire gidemiyorsanız Anıtkabir 360 gezinti ile bu sayfada gezebilirsiniz.

Nerede okursanız okuyun Ankara’da gezilecek yerler listelerinde ilk başlarda Anıtkabir’i mutlaka görürsünüz. Nasıl görmeyelim ki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri burada. Ankara’da olup ve ya Ankara’ya gelip gezecek kişilerin mutlaka uğraması gereken noktalardan birisidir Anıtkabir. Fakat Ankara’ya gelemiyorsanız ama Anıtkabir’i çok merak ediyorsanız buyurun Anıtkabir 360 gezinti ve Anıtkabir hakkında kısa bilgi. Bu konumuzda Anıtkabir’e gidemesenizde gitmiş kadar olabilirsiniz.

Anıtkabir hakkında kısa bilgi

Anıtkabir, Mustafa Kemal Atatürk’ün son yattığı yerdir ve Türkiye’nin en önemli kültür ve tarihi yerlerinden biridir. Anıtkabir, Ankara’da bulunmaktadır ve Atatürk’ün 1938 yılında vefatından sonra inşa edilmiştir. Yapımı, Cumhuriyetin 20. yılı olan 1938 yılında tamamlanmış ve Atatürk’ün cenazesi, aynı yıl içinde Anıtkabir’e defin edilmiştir.

Anıtkabir, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhuriyet Cumhurbaşkanı olarak gösterilmesi nedeniyle çok saygın bir yerdir. Atatürk’ün hayatı, ideolojisi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu hakkında bilgi vermek amacıyla bir müze de bulunmaktadır. Anıtkabir, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmekte ve Türkiye’nin tarihi ve kültürü hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için önemli bir yerdir.

Anıtkabir 360 gezinti

Anıtkabir’e gidemiyorsanız aşağıda taraftan Google Maps ile sağlanmış Anıtkabir 360 gezinti ile Anıtkabir’i bilgisayarınızdan gezebilirsiniz. Anıtkabir 360 gezinti bir kaç şekilde aşağıda eklenmiştir. Bunlar İlk giriş, iç kısım ve dış kısım olmak üzere. İster mobilden ister bilgisayarınızda çok rahat bir şekilde anıtkabir 360 gezinti yapabilirsiniz.

Ankara’da gezilecek yerler listesi

Anıtkabir iç kısmı 360 gezinti

Anıtkabir dışı 360 gezinti