Google nasıl varsayılan tarayıcı yapılır ?

Google nasıl varsayılan tarayıcı yapılır, en çok kullanılan arama motoru Google varsayılan tarayıcı nasıl yapılır sorusunun en net cevabı.

Günümüzün tartışmasız en çok kullanılan arama motoru Google bunda hemfikiriz diye düşünüyorum. Ama sizin varsayılan arama motorunuz Google değilse ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu konumuzda 2 dakikada varsayılan tarayıcınızı Google yapabilirsiniz. Peki Google nasıl varsayılan tarayıcı yapılır ?

Google nasıl varsayılan tarayıcı yapılır ?

Hememn en basit yöntemle Google nasıl varsayılan tarayıcı yapılır ? adım adım buna bakalım.

  1. Bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısı yoksa, https://www.google.com/chrome/ adresinden indirin ve yükleyin.
  2. Chrome tarayıcısını açın.
  3. Sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayarak açılır menüyü görüntüleyin ve “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  4. Ayarlar sayfasında, sol taraftaki menüde “Varsayılanlar” seçeneğine tıklayın.
  5. “Varsayılan tarayıcı” bölümüne doğru ilerleyin ve “Varsayılan tarayıcıyı ayarla” düğmesine tıklayın.
  6. Açılan pencerede, bilgisayarınızda yüklü olan tarayıcılar listelenecektir. Google Chrome’u seçin ve “Tamam” düğmesine tıklayın.
  7. Tarayıcınızın varsayılan olarak ayarlandığını doğrulamak için, başka bir uygulamada bir bağlantıyı açmayı deneyin. Eğer açılan sayfa Google Chrome’da görüntülenirse, Google Chrome artık varsayılan tarayıcınız olarak ayarlanmıştır.

Google nasıl varsayılan tarayıcı yapılır sorusunun cevabı işte bu kadar basit. Bu işlemi bütün işletim sistemlerinde aynı şekilde yapabilirsiniz.

Google tamam peki internet hız testi nasıl yapılır ? diye soruyorsanız cevabı linkte.

Neden Google varsayılan tarayıcı yapılmalı ?

Bu sorunun cevabını vermek çok kolay. Günümüzde en çok kullanılan arama motoru Google. Bu yüzden insanlar web sitelerini hep Google arama motorunda yayınlamak için uğraşıyorlar. Diğer arama motorlarına bu kadar önem verilmediği için en çok data Google arama motorunda birikiyor. Bu yüzden bir konuda arama yaparken en çok bilgiye Google arama motorundan ulaşabiliyoruz. Bu da neden Google varsayılan tarayıcı yapılmalı sorusunun cevabı olabilir.

Neden Chrome üzerinden yapıyoruz ?

Konumuzda neden sadece Chrome tarayıcısından bahsettik. Çünkü eb stabil ve en verimli kullanılabilen tarayıcı Chrome. Aynı zamanda Google’ın kendine ait tarayıcısı olduğu için en verimli Google kullanımı Chrome ile gerçekleştirilebilmektedir.

Google varsayılan tarayıcı nasıl yapılır ?

Google varsayılan tarayıcı nasıl yapılır ? sorusunun cevabında en basit yöntem ile Google arama motorunu varsayılan tarayıcı yapmayı gördük. Google nasıl varsayılan tarayıcı yapılır ? sorusu hakkında merak ettikleriniz varsa yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir