Lezzetli bir tavuk ızgara nasıl yapılır ?

Lezzetli bir tavuk ızgara nasıl yapılır ? Tavuk ızgarayı seviyorsanız bu sayfada lezzetli tavuk ızgara nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Tavuk ızgarayı sevmeyen yoktur. Tavuk ızgara ülkemizde hemen hemen herkesin sevdiği bir yemektir. Fakat bu konuda da tavuk ızgara var tavuk ızgara var. Yani lezzetli bir tavuk ızgara nasıl yapılır ? İşte size parmaklarınızı yedirecek lezzetli bir tavuk ızgara nasıl yapılır sorusunun cevabı.

Lezeetli bir tavuk ızgara yapılışı

Öncelikle lezzetli bir tavuk ızgara için gerekli olan malzemeler neler ?

Tavuk ızgara malzemeleri

  • 4 adet tavuk göğsü
  • Tuz
  • Biber
  • 4 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 adet limon
  • Baharatlar (karabiber, kekik, kimyon, sevdiğiniz diğer baharatlar)

Adım Adım Lezzetli Tavuk Izgara Yapılışı

  1. Hazırlık: Tavuk göğsünü yarın veya dilimlere ayırın. Her bir dilimi tuz ve biberle bulayın. Limonların yarısını sıkın ve diğer yarısını servis için ayırın.
  2. Pişirme: Tavayı orta ateşte kızdırın ve zeytinyağını ilave edin. Tavuk dilimlerini tavada pişirin ve her tarafı kızarana kadar çevirin. Her bir dilimi limon suyu ve tuz ile kaplayın ve isteğinize göre baharatlar ekleyin. Pişirme süresi yaklaşık 10-12 dakika sürebilir ve tavuklar tam pişinceye kadar çevrilmelidir.
  3. Servis: Tavukları bir servis tabağına alın ve kalan limonları dilimleyerek servis yapın. Tavuk izgarayı, pilav, salata veya sebzelerle birlikte servis yapabilirsiniz.

Bu tarif, lezzetli ve sağlıklı bir tavuk izgara yapmanıza yardımcı olacaktır. Baharat seçimi ve miktarı size kalmış, farklı lezzetler keşfetmek için farklı baharatlar deneyebilirsiniz. Afiyet olsun!

Bu sitede Bilgiler Net.

Lezzetli bir tavuk ızgara nasıl yapılır ? Tavuk ızgarayı seviyorsanız bu sayfada lezzetli tavuk ızgara nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de baharat çeşitleri listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir