Sararmış plastik beyazlatma nasıl yapılır ?

Sararmış plastik beyazlatma nasıl yapılır, Sararmış plastik beyazlatma, Sararmış plastik beyazlatma yöntemleri, Sararmış plastik nasıl beyazlatılır

Bu konumuzda sararmış plastik beyazlatma nasıl yapılır ? sorusunun en net cevabını öğrenebilirsiniz. Plastikler özellikle çok fazla güneş ışığına mağruz kaldığında ve ya zamanla oksitlenme ile sararabilmektedirler. Evinizde kullandığınız bir plastikte bu denli sararlamalar canınızı sıkıyorsa bu plastik malzemeleri sakın çöpe atmayın. Bu konumuzda sararmış plastik beyazlatma ipuçlarını okuyun ve plastiklerinizi geri eski haline döndürün.

Sararmış plastik beyazlatma ipuçları

Sizlere bahsedeceğimiz bu yöntemler ile sararmış plastiklerinizi geri beyazlatabilirsiniz. Fakat öncesinde plastiklerinizin renk dayanıklılığına göre bir test yapmanız faydalı olabilir. Aynı zamanda plastik mazlemenin yüzeyi çizilmiş ve ya yıpranmışsa bu yöntemlerin sonucu farklı olabilir. Bunlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Şimdi gelelim sararmış plastik beyazlatma nasıl yapılır ? sorusunun cevabına ve yöntemlerine ;

Sıcak su ve sirke ile sararmış plastik beyaztlatma

Bir kase sıcak suya bir bardak sirke ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı sarılmış plastiklerin üzerine dökün veya plastikleri bu karışıma batırın. Plastikleri bu şekilde 30-60 dakika bekletin. Sirke asidik bir yapıya sahiptir ve sararmış plastiklerdeki oksitlenmiş tabakaları çıkararak beyazlatmaya yardımcı olur. Daha sonra plastikleri su ile durulayın ve kurulayın.

Karbonat ve su ile sararmış plastik beyazlatma

Bir kase suya bir çorba kaşığı karbonat ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı sarılmış plastiklerin üzerine dökün veya plastikleri bu karışıma batırın. Plastikleri bu şekilde 30 dakika bekletin. Karbonat, alkali bir madde olduğu için asitleri nötralize eder ve sararmış plastiklerdeki oksitlenmiş tabakaları çıkararak beyazlatmaya yardımcı olur. Daha sonra plastikleri su ile durulayın ve kurulayın.

Limon suyu ve tuz ile sararmış plastik beyazlatma

Bir kase limon suyuna bir çorba kaşığı tuz ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı sarılmış plastiklerin üzerine dökün veya plastikleri bu karışıma batırın. Plastikleri bu şekilde 30-60 dakika bekletin. Limon suyu, asidik bir yapıya sahiptir ve sararmış plastiklerdeki oksitlenmiş tabakaları çıkararak beyazlatmaya yardımcı olur. Tuz, limon suyunun etkisini artırır ve plastiğin beyazlamasını hızlandırır. Daha sonra plastikleri su ile durulayın ve kurulayın.

Oksijenli su ile sararmış plastik beyazlatma

Sarılmış plastikleri oksijenli su ile temizleyebilirsiniz. Bir kase oksijenli suya sarılmış plastikleri batırın ve 30-60 dakika bekletin. Oksijenli su, sararmış plastiklerdeki oksitlenmiş tabakaları çözmeye yardımcı olan hidrojen peroksit içerir. Daha sonra plastikleri su ile durulayın ve kurulayın.

Sizlerde aşağıdaki yorum kısmından sararmış plastik beyazlatma hakkında yöntem sunabilir ve ya konumuzla ilgili düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Elimden sarımsak kokusu nasıl çıkar ?

Sararmış plastik beyazlatma nasıl yapılır, Sararmış plastik beyazlatma, Sararmış plastik beyazlatma yöntemleri, Sararmış plastik nasıl beyazlatılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir